Историята на Лондон, показана в един музей

Museum of London

Музеят на Лондон e изграден върху запазени части от древната римска стена, ограждала Лондон при създаването му и показва историята на града от 450 000–та година преди новата ера до днес.

Създаден през 1976 г., Музеят на Лондон е част от жилищния комплекс Барбикан. Архитектите въвеждат нов подход за разглеждане на музея – посетителят върви по пътека, която го води през хронологично представени експозиции, разположени така, че не се налага влизане и излизане в отделни помещения.

Галериите са разделени на исторически периоди – „Лондон преди Лондон“, „Средновековен Лондон“, Големият пожар в Лондон, „Викториански Лондон“, „Модерен Лондон“, „Вдъхновяващият Лондон“...

Това означава, че могат да се видят скелети на пещерни мечки и мамути, населявали земите на Лондон, римски монети и колони от храмове, брадви, останали от викингите, цели улици, работилници, места за забавления, магазини, "Градини за удоволствия" (Pleasure Gardens), дрехи, обувки, че дори и коли.

Museum of London

Нашите любими експонати са:

Каляската на кмета на Лондонското сити: В нея има право да пътува само новоизбраният кмет, когато тържествено преминава по улиците на Ситито. Церемонията се провежда всяка година във втория петък на ноември.

Museum of London

Предметите, притежавани от богатите лондончани, които били само 20% от цялото население. Останалите работели за 10 пенса на седмица.

img_8833
Появата на късите поли, носени от лондончанки във витрината, посветена на 60-те години на 20 век.
Museum of London

Музеят на Лондон има филиал и в Източен Лондон, намира се в бивши складове от времето на търговията с роби, захар и памук. В Museum of London Docklands могат да се видят останки от кораби, котви, облекло на моряци, корабни дневници, как е изглеждал животът, когато Британската империя е била господстващата световна сила.

 


* * *
На нашия сайт Разходки из Лондон разказваме истории за Лондон, британската култура и българи във Великобритания с вълнуващи проекти. Текстовете от сайта ни ще идват до вас, ако следвате страницата ни във Фейсбук.
* * *
Този текст, както и останалите текстове на сайта, са защитени от авторското право. Ако искате да използвате текста и снимките, трябва да поискате разрешение за това. Пишете на нашият имейл. Ние вероятно ще ви дадем разрешение, при условие, че изпълнявате правилата за цитиране на източника и авторите, съгласно българското и международно право.
За ваше удобство използваме "бисквитки". За повече информация прочетете Правилата за лични данни и бисквитки.